Najczęściej zadawane pytania FAQ - Elewacyjne Profile Dekoracyjne

  • facebook
  • wattsup
  • instagram
Przejdź do treści


Jak Działamy
______________
art-deta zamówienia
step 1
Piszesz e-mail lub dzwonisz
w zapytaniu podajesz:
- wzory profili,
- ilość i rozmiar elementów,
- swoje dane kontaktowe,
- możesz dołączyć swój
  rysunek lub projekt
step 4
Odbierasz gotowe!
Odbiór produktów:
- osobisty lub
- wysyłka kurierem
Bezpiecznie zapakowane
i ubezpieczone przesyłki.
step 2
Otrzymujesz Odpowiedź
Jeśli akceptujesz warunki
przesłanej przez nas oferty
przystępujemy do realizacji.
Ustalamy termin realizacji
rabat, sposób płatności
i działamy.
step 3
Realizujemy zamówienie.
Ty jesz ciastko i pijesz kawę,
my zaczynamy produkcję.
Termin realizacji Twojego
zamówienia zwykle jest krótki
nam też zależy na czasie.


Najczęstsze pytania o zamówienia
______________
W jaki sposób mogę kupić wasze produkty?
W siedzibie naszej firmy lub poprzez stronę internetową, potwierdzając zamówienie poprzez e-mail  po uprzednim np. telefonicznym ustaleniu szczegółów.

Czy mogę zamówić przez telefon?
W  bardzo specyficznych wypadkach dopuszczamy takie formy zamówień, ale  staramy się nie praktykować tego typu metod. Wymagamy, aby każde  zamówienie było złożone w formie pisemnej przynajmniej w formie e-mail.

W jaki sposób wykonać pomiar niezbędnej ilości elementów.
Pomiaru  najlepiej dokonać w metrach bieżących licząc po całej długości budynku  lub otworów okiennych. Do każdego narożnika należy dodać dwukrotność  szerokości zastosowanych profili - wynika to z konieczności  zacięcia profili w celu ich połączenia w narożniku. My ze swojej strony  zazwyczaj wykonujemy i dokładamy do każdego zamówienia extra parę sztuk  więcej, tak  na wszelki wypadek, gdyby miało braknąć tylko po to, aby  nie musieli się Państwo fatygować, bo zabrakło jednej sztuki, czy dwóch.

Co powinno zawierać zamówienie?
Jasno  określony przedmiot zamówienia z jednoznacznie wyrażoną deklaracją  woli. Zamówienia złożone z udzielonym rabatem (indywidualną wyceną)  zawsze wcześniej są przez nas potwierdzane w formie pisemnej.
Dane zamawiającego i kompletne dane do faktury VAT oraz określenie formy płatności (przelew lub pobranie).
Imię i nazwisko zamawiającego lub nazwa firmy i dane osoby zamawiającej,
adres (ulica, kod, miejscowość)
numer NIP w przypadku firm
koniecznie numer telefonu do  kontaktu.

Czy wykonujecie łuki?
Tak,  oczywiście. Możemy wykonać niemal dowolny profil w łuku. Aby to zrobić  potrzebujemy dwa wymiary, pierwszy to szerokość łuku u podstawy, a drugi  wymiar to wysokość łuku w szczycie. Mając takie informacje możemy  wykonać dla Państwa łuk będący idealnym wycinkiem dowolnego niemal  okręgu. Wnętrze szpalety powinno być wyprawione dopiero po zamontowaniu  łuku.

Jaki jest koszt wykonania łuku?
Koszt wykonania  łuku to cena podstawowa profilu z którego wykonywany jest łuk + 100%  liczone za każdy metr bieżący mierzony po zewnętrznej stronie okręgu.

W jaki sposób mogę odebrać zamówione produkty?
Odebrać można bezpośrednio w siedzibie firmy lub zlecając nam wysyłkę pod wskazany adres.

Czy wysyłamy do Pcimia Dolnego?
Tak, wysyłamy nasze produkty do każdego miejsca w kraju i za granicą.

Jaki jest koszt dostawy?
Koszt  dostawy każdorazowo kalkulowany jest indywidualnie. Indywidualna  kalkulacja wynika ze względu na różną wagę i rozmiar przesyłek oraz  ilość paczek w ramach jednej przesyłki. Przykładowy koszt wysyłki 60  sztuk listwy wokółokiennej to około 50 - 60 zł brutto w zależności od wagi. Przesyłka z płatnością za pobraniem i ubezpieczona.

Termin dostawy.
Przesyłka  jest dostarczana pod wskazany adres następnego dnia po jej nadaniu.  Jeśli nadanie następuje w piątek dostawa może być w sobotę (pod  warunkiem, że przewoźnik obsługuje dany rejon i wiąże się to z dodatkową  dopłatą u przewoźnika) lub w poniedziałek.

Czas realizacji zamówienia.
Przyjmujemy,  że standardowe zamówienia realizowane są w terminie od 3 dni do 7 dni  roboczych, Zazwyczaj jest to znacznie szybciej. Staramy się utrzymywać  pewną część naszej oferty na stanach magazynowych, tak aby były dostępne  "od ręki". Zamówienia bardziej złożone każdorazowo uzgadniamy termin  realizacji według indywidualnego harmonogramu mając na uwadze Państwa  czas i priorytety.

Długości gzymsów.
Standardowa długość naszych wyrobów to 120 cm (+/- 1 cm), w szczególnych przypadkach długość ta może być inna, ale są to indywidualne wyjątki.


Bank informacji
______________
Jaka jest długości gzymsów.

Standardowa długość naszych wyrobów to 120 cm (+/- 1 cm), w szczególnych przypadkach długość ta może być inna, ale są to indywidualne wyjątki.

Czy dajecie gwarancję na produkty?
Tak.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa udzielamy dwuletniej  gwarancji na wykonane przez nas produkty. Działamy na tym rynku już  piętnasty rok i jak do tej pory nie stwierdziliśmy żadnych wad  produktowych.

Z czego wykonane są wasze profile elewacyjne?
Sztukateria  elewacyjna wykonywana jest na bazie rdzenia styropianowego na który  nakładane są różne rodzaje powłok przygotowane na bazie polimerów,  wypełniaczy, kruszywa kwarcowego oraz innych związków chemicznych.  Ponadto możemy wykonać detale architektoniczne z różnych innych  materiałów, może być to odpowiednio modyfikowany gips, beton, odlew z  różnych rodzajów żywic itp.

W jaki sposób malować wasze profile elewacyjne?
Nasze  produkty powinny być malowane farbami elewacyjnymi wodorozcieńczalnymi ,  szczególnie zalecane są farby silikonowe, ze względu na swoje  właściwości antystatyczne. Ważne, aby zastosowana farba była trwale  elastyczna. Gruntowanie i malowanie należy przeprowadzić według zaleceń  producenta farby. Najlepsze efekty daje zagruntowanie i dwukrotne  malowanie farbami silikonowymi dla uzyskania odpowiedniej grubości  powłoki malarskiej o jednolitym kolorze.

Czy można zastosować wasze produkty na budynku ocieplonym i na jakim etapie montować profile?
Tak  oczywiście. Nasze gzymsy można z powodzeniem montować na różnych  powierzchniach i podłożach. Budynki ocieplone również mogą być  dekorowane naszymi wyrobami. Najlepszym do montowania sztukaterii  elewacyjnej jest w przypadku budynków ocieplanych moment w którym  warstwa ocieplenia przykryta jest klejem z zatopioną w nim siatką, przed  położeniem powłoki tynkarskiej, bowiem wówczas montaż może przebiegać  najsprawniej. Oczywiście nasze dekoracje mogą być montowane również na  starych, odnawianych, restaurowanych budynkach, które nie są ocieplane.  Wówczas montowane elementy są bezpośrednio do tynku. Montować elementy  można również na budynkach ocieplonych z wykonaną wyprawą tynkarską, ale  wówczas proces montażu jest nieco bardziej skomplikowany ze względu na  konieczną ostrożność i większą precyzję prac.

Twardość i wytrzymałość wyrobów.
Często  w swojej pracy spotykamy się z pytaniem dotyczącym twardości i  trwałości produktów. Powiem szczerze, że w bardzo wielu przypadkach  twardość nie ma KOMPLETNIE żadnego znaczenia. Jakie bowiem ma znaczenie,  czy profil pod parapetem znajdujący się na 1 lub 4 piętrze będzie  odporny na uderzenie młotkiem, czy nie? Żadne. Zastanawiacie się Państwo  nad tym, czy twardszy znaczy lepszy ... cóż, w pewnych aspektach  naszego życia ma to zasadnicze znaczenie, ale nie w tym przypadku. Nie  znaczy to oczywiście, że nasze wyroby nie są twarde. Jak już  wielokrotnie wspominaliśmy naszym celem jest zaspokojenie Waszych  potrzeb, zatem oferujemy produkty w różnych wersjach wykonania, również  super twarde.
W ramach ciekawostek ... prawie 10 lat temu  wykonywaliśmy dla jednego z naszych Klientów profile z surowego  styropianu, do dnia dzisiejszego elementy te, pomimo,  że zamontowane są na parterze wyglądają jak nowe, nie są uszkodzone, ba  ... one nawet specjalnie nie są brudne, to chyba cud farby silikonowej.  Inny z naszych Klientów zażyczył sobie gzymsy nadokienne, również  niewykończone żadną powłoką, do dziś nie wiemy jak to działa, ale one  również po latach wyglądają nienagannie, a nawet nie posiadają obróbek  blacharskich. Rzeczywistość czasem jest zupełnie zaskakująca.
Co do  trwałości naszych powłok. W dziesięcioletniej naszej historii nie  zdarzyło się, aby zastosowana przez nas powłoka uległa rozwarstwieniu,  odkleiła się od rdzenia styropianowego, czy w jakikolwiek inny sposób  samoistnie uległa uszkodzeniu.

Dlaczego ja to wszystko czytam, czy nie prościej i szybciej jest zadzwonić?
Oczywiście, że prościej i szybciej, a informacja którą Państwo otrzymają będzie wyczerpująca.
Zapraszamy do kontaktu:
Dominika 504 34 34 71, Tomasz 604 48 40 79


Wróć do spisu treści